• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

MÜDÜRÜN MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz ve Paydaşlarımız,

İzmir Bakırçay Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren 4 tezli yüksek lisans 2 tezsiz yüksek lisans programı ile lisansüstü eğitime başlamaktadır. Bu yıl enstitümüz bünyesinde; İşletme, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyoloji ve Yönetim Bilişim Sistemleri olmak üzere dört tezli yüksek lisans programı, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama, İş Zekası ve Veri Analitiği olmak üzere iki tezsiz yüksek lisans programı yer almaktadır. Yönetim Bilişim Sistemleri  tezli yüksek lisans programımız tamamen ingilizce olarak yürütülecektir. Kısa süre içinde diğer bölümlerimizin açacağı yeni programlarımızla hızlı büyüyen ama daima bilimsel kaliteyi önceleyen bir enstitü olacağız. 

Enstitümüzün temel yönetim anlayışı, çağdaş ve modern bilimin esasları doğrultusunda akademi ve bilim dünyasının ihtiyaç duyduğu bilim uzmanlarını ve uygulamayı önceleyen ve iş dünyasının ve toplumun ihtiyaçlarına bilimsel yaklaşımla çözümler üreten uzmanlar yetiştirmek olacaktır. Enstitümüz bünyesinde açılan disiplinler arası  programlarla modern dünyanın karmaşık problemlerine farklı disiplinlerin bakış açıları ve ortak çalışmaları ile çözümler üretmeyi hedefleyecektir. Alanlarında uzman olan öğretim üyelerimizle en büyük hedeflerimizden biri klasik bilimsel çalışmalar yapmanın yanısıra  insanların, toplumun ve iş dünyasının sorunlarına çözümler üretecek çalışmaları hayata geçirebilmektir.

Enstitümüz ilk aşamada yetkin bir akademik kadro ile öğrencilerine en iyi düzeyde eğitim ve öğretim altyapısı sunmayı amaçlamaktadır. Orta ve uzun dönemde laboratuvarları, araştırma merkezleri, ve uygulama merkezleri ile uygulamacı yaklaşımını pekiştirip, ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma ve projeler gerçekleştirmeyi ve öğrencilerini de bu sürecin aktif katılımcısı yapmayı amaçlamaktadır.

Enstitümüzün en kısa sürede, yurtiçi ve yurtdışı akademik çevrede bilinen ve tercih edilen bir kuruma dönüşmesi ve ürettiği değerlerle bölgeye, ülkeye ve bilime katkı yapması en büyük arzumuzdur. Sizleri de bu amaçlara katkıda bulunmak adına aramıza bekliyoruz.

 

Prof. Dr. Erman COŞKUN

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü